relacje z wycieczek pieszych i rowerowych
28 11 2022

Relacje



Licznik:

21789

71979

 



Dookoła Kartuz
wycieczka rowerowa

Opis: data: 13 czerwca 2021, trasa: 29km, liczba uczestników: 6, temperatura: 20-26, słońce i wiatr
Trasa: Kartuzy - Kobysewo - Burchardztwo - Łapalice - Prokowo - Kartuzy
Statystyka: suma podjazdów: 355.6m, maks. wysokość: 240.2 m, min. wysokość: 159.2 m, długość trasy: 28.68 km, śr. szybkość: 5.87 km/godz, śr. szybkość jazdy: 11.23 km/godz, czas jazdy: 2 godz 32 min, czas postojów: 2godz 19min

Na postoju
Kliknij aby powiększyć autor:tdu

Mapa trasy
Kliknij aby powiększyć autor:tdu za zgodą: Eko-Kapio

Profil trasy

Wrażenia z wycieczki
       Sześć osób wzięło udział w dzisiejsze rowerowej wycieczce Dookoła Kartuz. Jechaliśmy szlakiem trzech wycieczek pieszych które odbyły się tutaj na Wiosnę.
       Pierwszą atrakcją na trasie był Park Naukowy we wsi Kobysewo. Bardzo fajna rzecz, szkoda tylko że brak tu stałej konserwacji sprzętu. Sprzęt nie jest zniszczony, a drobne mankamenty powinny być usuwane na bieżąco, aby nie uległ całkowitej destrukcji.
       Niedaleko Rezerwatu Stare Modrzewie, na wielkim ściętym drzewie, zrobiliśmy sobie postój śniadaniowy, wykonane tam też zostało zdjęcie zbiorowe.
       Góry zaczęły się przed wsią Kosy, dosyć łagodny ale długi podjazd zmęczył chyba wszystkich. Tuż za wsią, zauważyłem leżącego małego ptaszka. Wydawał się całkowicie bezradny, ale nas po prostu ignorował. Do tego wskoczył na mój rower i nie chciał zejść. Zrobiliśmu mu sesję fotograficzną i dopiero wtedy łaskowie zgodził się odejść (odfrunąć) w inne miejsce.
        Następną atrakcją na trasie był Zamek w Łapalicach. Trochę w lesie musieliśmy pokluczyć bo drogi się nie zgadzały z tymi na mapie, ale to było coś około 500m, drogi pieszej. Zamek niestety zamknięty, a w zasadzie zaśrubowany. Zrobiłem kilka zdjęć przez płot, ale nie szkodzi, wszyscy z nas już tu chyba byli. Koło zamku z przydrożnej budzie, kupiliśmy sobie lody Koral. Ludzi dużo, na parkingu samochodów pełno. Wszyscy ciągną by zobaczyć osławiony zamek, wynieniany we wszystkich przewodnikach, tylko dlaczego zamknięty ?
       Zaraz za Łapalicami drugi duży podjazd. Na górze odpoczęliśmy na ławkach przy krzyżu, podziwijąc kaszubskie widoki. Dalej przez pola i łąki do Prokowa.
tdu

Na trasie wycieczki foto Tomek D
Na trasie wycieczki foto Tomek P


Migawki z trasy
Autor zdjeć i filmów: TDu - Tomek


Kaszubskie widoczki
Kliknij aby powiększyć autor:tdu

wykonał: TDu     email:tdu1311@o2.pl   


relacje ogladało: 28 osób
























Strona dostępna pod adresami:   naszewedrowanie.glt.pl,   tdu.glt.pl