relacje z wycieczek pieszych i rowerowych
28 11 2022

RelacjeLicznik:

21789

71984

 Naokoło Kartuz cz3
wycieczka piesza

Opis: data: 3 maja 2021, trasa: 16km, liczba uczestników: 4 i jeden pies , temperatura: 6-12, lekki deszcz i słońce
Trasa: Kartuzy - Kosowo - kapliczka - Łapalice - nasyp kolejki wąskotorowej - punkt widokowy - Buk - Ławeczka Asesora - Kartuzy
Statystyka: suma podejść: 261.6m, maks. wysokość: 253.1 m, min. wysokość: 202.5 m, długość trasy: 15.78 km, śr. szybkość: 3.39 km/godz, śr. szybkość marszu: 4.26 km/godz, czas marszu: 3 godz 42 min, czas postojów: 57min

Na drugim postoju
Kliknij aby powiększyć autor:tdu

Mapa trasy
Kliknij aby powiększyć autor:tdu za zgodą: Eko-Kapio

Profil trasy

Wrażenia z wycieczki
       Pogoda znowu nas nie rozpieszcza, wyjeżdżamy wcześniej aby zdążyć wrócić do domu przed popołudniowymi opadami. Na trasę w Kartuzach wyruszamy już o godzinie 11.
       Do Kosowa idziemy bardzo malowniczą drogą wznoszącą się do góry ponad szosą, a w końcówce asfaltem aż do samej wsi. Tutaj robimy zdjęcia wdzięcznie pozującym nam kotom.
       Po minięciu wsi, wchodzimy znowu do lasu. Tutaj mała niespodzianka, las jest zagospodarowany turystycznie, są ławeczki, są różne ciekawostki po drodze, jak kapliczka, punkt widokowy, nasyp kolejki wąskotorowej, spuchnięty buk, arboretrum do którego już nie dotarliśmy.
       Deszczu w zasadzie nie było jeśli nie liczyć 5 minutowego incydentu. Zdecydowanie więcej było słońca. Deszcz dopoadł nas dopiero gdy już samochodem wracaliśmy do domu.
tdu

Na trasie wycieczki

Film z trasy
Autor zdjeć i filmów: TDu - Tomek


Widok na Łapalice
Kliknij aby powiększyć autor:tdu

wykonał: TDu     email:tdu1311@o2.pl   


relacje ogladało: 39 osób
Strona dostępna pod adresami:   naszewedrowanie.glt.pl,   tdu.glt.pl