relacje z wycieczek pieszych i rowerowych
28 11 2022

RelacjeLicznik:

21789

71997

 Naokoło Kartuz cz2
wycieczka piesza

Opis: data: 25 kwietnia 2021, trasa: 12km, liczba uczestników: 4 i jeden pies , temperatura: 4-10, słońce
Trasa: Kartuzy - Wzdłuż Jeziora Klasztornego - oczyszczlnia ścieków - Grzybno - Łabędzia Wyspa - Aleja Filozofów - Kartuzy
Statystyka: suma podejść: 173.5m, maks. wysokość: 254.5 m, min. wysokość: 204 m, długość trasy: 11.62 km, śr. szybkość: 3.41 km/godz, śr. szybkość marszu: 4.15 km/godz, czas marszu: 2 godz 48 min, czas postojów: 0godz 36min

Na Łabędziej Wyspie
Kliknij aby powiększyć autor:tdu

Mapa trasy
Kliknij aby powiększyć autor:tdu za zgodą: Eko-Kapio

Profil trasy

Wrażenia z wycieczki
       Pogoda w mieście nie zachęcała do wyjazdu, postanowiliśmy zaryzykować. Tuż za obwodnicą opady ustały, a Kartuzy przywitały nas słoneczną pogodą.
       Idziemy wzdłuż Jeziora Klasztornego Dużego aż do cypla, gdzie są ławeczki i miejsce na ognisko. Dalej tuż koło oczyszczalni ścieków i zaraz potem wchodzimy do Grzybna. Są tu bogate domy z pięknym widokiem na jezioro. Po minięciu zabudowań wchodzimy do lasu a w zasadzie idziemy jego krawędzią, okrążając go. Robimy sobie tutaj postój na kanapki i takie tam. Las ciekawy, chociaż jego potencjał jest zupełnie niewykorzystany. Można tu zrobić tereny spacerowe, tym bardziej że jest to blisko miasta.
       Po wyjściu z lasu wchodzimy na alejkę wiodącą wzdłuż Jeziora Klasztornego Małego. Tutaj teren jest zagospodarowany, jest oświetlenie, są ławeczki i place zabaw. Na łabędziej jest altana i platforma widokowa, na której robimy sobie zdjęcie zbiorowe.
       Końcowy odcinek naszej wycieczki wiedzie tuż koło kościoła z dachem w kształcie trumny, przechodzimy koło browaru i słodowni nigdyś prowadzonej przez zakonników. Gdy docieramy do samochodu zaczyna się chmurzyć, a Gdańsk wita nas opadami deszczu.
       Pogoda dopisała, a wręcz dostosowała się do naszych potrzeb, mogło byc tylko kilka stopni cieplej.
tdu

Na trasie wycieczki (zdjecia Tomka
Na trasie wycieczki (zdjęcia Danki)

Film z trasy
Autor zdjeć i filmów: TDu - Tomek


Widok na Kartuzy
Kliknij aby powiększyć autor:tdu

wykonał: TDu     email:tdu1311@o2.pl   


relacje ogladało: 35 osób
Strona dostępna pod adresami:   naszewedrowanie.glt.pl,   tdu.glt.pl