relacje z wycieczek pieszych i rowerowych
28 11 2022

RelacjeLicznik:

21789

71981

 Zima na Kaszubach cz4
Jar Strzelenki

Opis: data: 7 lutego 2021, trasa: 9km, liczba uczestników: 3 , temperatura: -10, pochmurno, słońce raz nieśmiało zabłysło i się schowało
Trasa: Leźno - Jar Strzelenki - Leźno
Statystyka: suma podejść: 139.9m, maks. wysokość: 162.9 m, min. wysokość: 100.9 m, długość trasy: 8.2 km, śr. szybkość: 2.84 km/godz, śr. szybkość marszu: 3.65 km/godz, czas marszu: 2 godz 15 min, czas postojów: 0godz 38min


Mapa trasy
Kliknij aby powiększyć autor:tdu za zgodą: Eko-Kapio

Profil trasy

Linki:     
Interaktywna mapa wycieczki z traseo.pl - kliknij tutaj     

Wrażenia z wycieczki
       Akurat dzisiaj zaczęły się siarczyste mrozy. Znowu więc odpuszczamy Pomieczyno, idziemy na trasę dużo bliżej Gdańska, a też ciekawą i bardzo malowniczą.
       Strzelenka to mała rzeczka wypływająca z Jeziora Tuchomskiego, która w lesie koło Leźna, utworzyła malowniczy jar. Płynie tutaj meandrami, mając po jednej stronie, pola i płaski teren, a po drugiej, wysoką skarpę, i piękny las.
       Trochę za późno zeszliśmy nad jej brzeg, przegapiając wcześniejsze do niej dojście, widzimy tylko część z zaplanowanych widoków na rzeczkę. Jest naprawdę pięknie, widać skutą lodem wodę, gdzieniegdzie pojawia się nurt wodny, a meandry i roślinność dopełniają reszty, w tym zimowym krajobrazie.
       Mimo mrozu, nie czujemy specjalnie zimna, więc zbieramy się na odwagę i na nieskalanym śnieżnym puchu, robimy dwa, a nawet trzy piękne orły.
       Fajna wycieczka, blisko miasta, a dała nam dużo wrażeń i niezapomnianych widoków.
tdu

Na trasie wycieczki
Autor zdjęć: TDu - Tomekwykonał: TDu     email:tdu1311@o2.pl   


relacje ogladało: 40 osób
Strona dostępna pod adresami:   naszewedrowanie.glt.pl,   tdu.glt.pl